קצת על תפירה

"תפירה היא פעולת חיבור בדים באמצעות חוט. תפירה יכולה להתבצע כמלאכת יד או כעבודה, ביד (באמצעות מחט) אובמכונת תפירה." (ויקיפדיה)

בעולם האופנה קיים משולש של היררכיה בין העיצוב, התדמיתנות והתפירה.
התפירה נמצאת בתחתית ההיררכיה אבל היא גם הבסיס שעליה נבנה הכל.
קשה מאוד להיות תדמיתן מקצועי בלי הבנה בתפירה ועל מנת להיות מעצב/ת אופנה צריך לדעת לתפור מכיון שרק כאשר מבינים איך הדברים מתחברים מבינים אילו אתגרים עיצוביים מעניינים נמצאים שם.

יש אנשים שיש להם ידיים יותר טובות או פחות טובות אבל זה לא משנה. תפירה זהו קראפט, מיומנות טכנית אשר ניתן לרכוש די בקלות.
צריך סבלנות ותרגול אבל זה ממש קורה.
כמובן שאפשר גם ללמוד לבד ולהתנסות לבד. זה רצוי ואפילו מומלץ , אבל כשרוכשים את המיומנות וההבנה הבסיסיים בתפירה, השמיים הם הגבול.
צריך גם להבין שבתפירה, הרבה פעמים סדר הפעולות דווקא מנוגד לאינטואיציות שלנו. אנחנו צריכים לראות את הצעד העשירי קדימה בתכנון. אחרי שאנחנו מעצבים את הבגד, מציירים אותו ( פחות או יותר) ומתכננים את הגיזרה, מגיע שלב תכנון סדר התפירה ושם עלינו להיות מדוייקים.

גם לי היו מקרים פעם כשהייתי פחות מנוסה, כשתפרתי משהו ולא ידעתי איך לסיים ואמרתי לעצמי נראה כבר בסוף, נסתדר איכשהו. כמובן שזה לא עבד. זה יצא מכוער ונאלצתי לפרום את הכל ולהתחיל מחדש.
אני חושבת שכל תופרת מתחילה עברה את החוויה הזו ותכלס אפשר להמנע ממנה די בקלות כשלומדים תפירה.

בסטודיו אני מלמדת תדמיתנות ותפירה ביחד מכיון שהם שזורים זה בזה וישנם בעיות מסוימות בתפירה שניתן למנוע רק על ידי תכנון הגיזרה ופעמים גם הפוך.